Фізична активність при хронічній хворобі нирок

Фізична активність позитивно впливає на загальне здоров’я та функціональний стан нирок у людей, що страждають на хронічну хворобу нирок. Основою успіху фізичних вправ є тренування серцево-судинної системи. Намагайтесь дотримуватись наступних рекомендацій.

Раціонально мати фізичне навантаження щоденно, це краще для Вашого здоров’я, ніж вправи 2-3 рази на тиждень. Не уникайте фізичних вправ у неділю. Тривалість фізичних вправ складає щонайменше 30 хвилин на добу, якщо Ваш фізичний стан це дозволяє. Проте, не починайте із 30-хвілинних навантажень у випадках, коли Ви їх раніше не мали.

Починайте із 3-5 хвилин, збільшуйте щодня на 1-2 хвилини.
Фізичне навантаження залежить від Вашого стану. Піші прогулянки є стандартом фізичних навантажень. Біг, як правило, не показаний для людей із хронічною хворобою нирок.

Якщо Ваш стан дозволяє, то найкращими для продовження тривалості життя є аєробні фізичні навантаження: плавання, гри із ракеткою, йога (пілатос), ходьба із цільовою тривалістю понад 30 хвилин на добу.

Якщо ви не ходите або отримуєте сеанси нирково-замісної терапії, робіть вправи для рук і ніг, а саме: 5-8 сеансів тривалістю кожного по 4-6 хвилин, поступово їх збільшуйте.

Регулярність більш важлива, ніж сам обсяг навантаження.
Це корисно і приємно.

Підготував професор Д. Іванов