Як визначити та як діяти, якщо у дитини підвищений артеріальний тиск

Якщо Ваша дитина часто скаржиться на головний біль, або віком понад 3 роки, або у Вас наявна гіпертензія, як найчастіше вимірювайте артеріальний тиск у педіатра або сімейного лікаря спеціальним дитячим пристроєм для ивимірювання артеріального тиску.

Якщо у Вашої дитини підтверджене підвищення артеріального тиску:

А. Зверніться до педіатра, сімейного лікаря або дитячого кардіолога

Б. Проведіть наступні дослідження: - біохімічний аналіз крові (натрій, калій, хлор, глюкоза, холестерин та креатинін; - загальний аналіз крові; - загальний аналіз сечі; - ультразвукову діагностику нирок; - ехокардіографію; - співвідношення альбумін-креатиніну в першій ранковій сечі.

В. Ваш лікар може порадити дитині: - дієтичний режим - поширення фізичних навантажень - за необхідності – антигіпертензивні препарати, які відносяться до груп інгібіторів ангіотензинпереутворювального ферменту, блокаторів рецепторів до ангіотензину, блокаторів кальцієвих каналів або діуретиків Візьміть до уваги те, - що підвищений артеріальний тиск не завжди у дітей характеризується наявністю головного болю або інших специфічних скарг. Дитині може бути властива при підвищеному артеріальному тиску, наприклад, підвищена стомлюваність, вона може відставати в рості та інше. - призначення лікаря слід виконувати ретельно для запобігання подальших ускладнень здоров’ю дитини

Підготував професор Д. Іванов