Пацієнту з хронічною хворобою нирок і відхиленнями в значеннях показників ліпідів крові

Якщо у Вас хронічна хвороба нирок, Вам доцільно зробити аналіз крові на ліпіди.

У разі, якщо у Вас виявлені зміни ліпідного профілю крові і Ви молодше 50 років, а також Ви перенесліранее інфаркт міокарда або коронарнуюреваскулярізацію, або ішемічного інсульту, або страждаєте на цукровий діабет, або кардіолог повідомив Вам в високому кардиоваскулярного ризик, ми рекомендуємо Вам проконсультуватися з нефрологом в важливості назначеніястатіна - препарату, нормалізує ліпіди крові. Його використання дозволяє зменшити кардіальні ризику інсульту і інфаркту, тим Самим збільшуючи тривалість Вашого життя.

Якщо у Вас хронічна хвороба нирок і Ви старше 50 років, але не отримуєте лікування діалізу або Ви не була трансплантирована нирка, ми рекомендуємо Вам проконсультуватися з нефрологом в важливості назначеніястатіна або його комбінації для зменшення ймовірності розвитку несприятливих серцево-судинних подій, які можуть призвести до інвалідності, або не дати Вам можливість почати нирково-замісної терапії.

Якщо Ви вже отримуєте діалізних процедури, як правило, статини Вам не показаний.

Якщо Ви отримували статини до початку діалізу, Ви можете продовжувати його сприймати для зменшення ризику розвитку серцево-судинних ускладнень.

Підготував професор Д. Іванов