П'ять способів для заохочення вживання корисних для нирок продуктів харчування

Всі ми знаємо, що повинні їсти фрукти і овочі кожен день для підтримання доброго здоров'я. Вважається, що фрукти і овочі слід вживати п’ять разів на добу, тобто при кожному прийомі їжі. Ось кілька простих порад, які допоможуть Вам отримати достатньо поживних речовин, що міститься в овочах і фруктах.

1. Додайте півсклянки (100 г) чорниці (смородини, журавлини або 50 г авокадо, ківі) в ранковій сніданок. Добре змішати із нежирним йогуртом. Ці продукти корисні при захворюваннях нирок.

2. Не потребує витрат часу на готування вживання середнього розміру яблука. Якщо ви відчуваєте в себе бажання пофантазувати, наріжте його скибочками і посипте корицею. Або наріжте його на частині розміром одного укусу і додайте в свою ранкову вівсяну кашу або запарте вівсяні хлоп’я в йогурті та додайте туди мілко нарізані шматочки свіжого яблука. Примітка: уникайте крупи із висівками, використовуйте рисове або соєве молоко, щоб контролювати рівень фосфору.

3. Додайте зелений горошок до будь якої Вашої страви. Півсклянки зеленого горошку, що має низький вміст калію, є прекрасним доповненням до раціону. Його можна застосовувати на обід в супі із пастою (вермішеллю) або змішати з рисом чи додати до відварених овочів у свіжоприготовлений суп.

4. Півсклянки нарізаний свіжого огірка в середині вашого бутерброда буде приємним і корисним для нирок та травлення. Свіжий огірок в соусі дзадзикі - типовому соусі грецької кухні. Традиційно готують з йогурту, свіжих огірків, солі, зелені, часнику і меленого перцю. Соус смакує із сухариками. Їх можна також вживати із хумусом - закускою з нутового пюре. Хумус є джерелом низькокалорійного білка, клітковини і корисних жирів. Горох Нут, оливкова олія, лимонний сік і часник, перець, кмин, петрушка, ріпчаста цибуля, цибуля порей і кунжут. Це чудова альтернатива майонезу.

5. Доцільно скоротити вдвічі вживання яловичини. Замінить її пів склянкою м'ясного фаршу з половиною сирих білих грибів. Кришить гриби і перемішайте їх прямо в фарш. Гриби забезпечують "м'ясисту" текстуру та додають більше аромату. Це також дозволяє знизити вміст жиру і калорій на порцію. Не використовуйте шампіньйони, краще лисички.
Переконайтеся, що дотримуєтесь правил безпеки вживання харчових продуктів і завжди мийте продукти перед їжею проточною водою. Нагадуємо також, що повноцінне харчування сприяє кращої якості та тривалості життя за наявності хвороб нирок.

Підготував Дмитро Іванов