Рецидивуючі(повторні) інфекції сечового тракту(ІСТ)

Рецидивуючі інфекції сечового тракту представляють серйозну проблему для пацієнтів. Умовно можна виділити 2 групи: люди, у яких рецидиви виникають на тлі аномалій органів сечової системи і протікають як пієлонефрит, що потребую урологічної допомоги. Друга група пацієнтів, у яких не виявлено порушень уродинаміки, інфекція часто повторюється у вигляді циститу. Рецидивуючий перебіг інфекцій може призвести до утворення рубців і поступової втрати функції нирок і сечового міхура.

Якщо у Вас повторюються інфекції дотримуйтесь таких порад:

1. Зробіть УЗД органів сечової системи, при виявленні змін - проконсультуйтесь у уролога.

2. У молодому віці проведіть діагностику захворювань, що передаються статевим шляхом. Наявне носійство інфекцій Chlamydia Trachomatis, Ureaplasma Urealiticum, Mycoplasma genitalium, Trichomonas Vaginalis може спричиняти рецидивний перебіг інфекцій сечового тракту. Лікування таких інфекцій потрібно

провести Вам і партнеру.

3. В період менопаузи виникнення рецидивів інфекцій потребує консультації гінеколога для визначення можливого естрогенового дефіциту та призначення гормональної замісної терапії та/або фізичних вправ для укріплення м’язів тазового дна.

4. Проконсультуйтесь з гінекологом на предмет наявного вульвовагиниту або урологом (для чоловічої статі) за наявних ознак простатиту.

5. Після наступного лікування інфекції проконсультуйтесь з лікарем про доцільність призначення.

- профілактичної дози уроантисептику однократно на ніч протягом 3-12 місяців
- журавлини (36 мг проантиціанидину А) або фітопрепарату протягом 3-12 місяців
- імунопрофілактики бактеріальним лізатом, наприклад уріваком за такою схемою

• три цикли – 10 днів по 1 капсулі натще, 20 днів перерва – терапія ефективного вирішення локального запалення з метою попередження повторних епізодів при неускладненої ІСТ;

• шість циклів – 10 днів по 1 капсулі натще, 20 днів перерва – терапія спрямована проти персистенції збудника, рекомендована з протирецидивною метою при хронічних рецидивуючих ІСТ.

Наразі не сформульовано універсальний ефективний підхід, що дозволяє повністю припинити рецидивування ІСТ, проте виконання комплексу цих порад може значно зменшити їх повтори.

Підготував професор Дмитро Іванов