Що треба знати про ризики, якщо у вас хронічна хвороба нирок?
Чи знаєте ви, що функції нирок є барометром загального стану здоров'я? Стан нирок часто пов'язано зі здоров'ям друге органів і систем, як-то: кісток, серця, шкіри, легенів. Тому при наявності хронічної хвороби нирок у Вас підвищуються певні ризики ураження друге органів.
1.Последніе дослідження показують, що люди із захворюваннями нирок, мають більш високий ризик розвитку раку.
У чоловіків і жінок з 3 стадією хронічної хвороби нирок (ХХН) більш імовірно буде діагностований рак протягом наступного п'ятирічного періоду спостереження у порівнянні з їх однолітками з нормально функціонуючому нирками.
2.Нізкій рівень тестостерону може збільшити ризик смерті у чоловіків із захворюванням нирок.
Недавні дослідження показали, що низький рівень тестостерону був пов'язаний з підвищеним ризиком смерті серед чоловіків, що мають етапи ХХН 3 і 4.
Більше 26 мільйонів американців живуть із захворюванням нирок і більшість з них не знають про це. Головні фактори ризику для розвитку захворювання нирок включають діабет, високий кров'яний тиск, наявність в сім'ї ниркової недостатності і вік 60 років і старше. Якщо Ви чоловік і маєте захворювання нирок або Ви не знаєте свій рівень функції нирок, доцільно провести додаткові дослідження. Нагадаємо, що чоловіки з високим індексом маси тіла і / або діабетом більш імовірно мають низький рівень тестостерону.
3. Підвищення рівня сечової кислоти може заподіяти шкоду здоров'ю ваших нирок.
Кристали сечової кислоти, депоновані в нирках, можуть ініціювати розвиток сечокам'яної хвороби. Як мікрокристали сечової кислоти, так і Сформовані камені можуть привести до необоротна пошкодження нирок, утворюючи перешкоду, яка заважає вашим ниркам видаляти продукти життєдіяльності. Це може провокувати інфекцію і рубцювання нирки і, в кінцевому підсумки, привести до хронічної хвороби нирок і навіть ниркової недостатності.
Підвищені рівні сечової кислоти також можуть привести до розвитку подагри - стану, яке викликає запалення суглобів і біль. Діабет, гіпертонія і ожиріння є факторами ризику, пов'язаними як із захворюванням нирок, так і підвищеним рівнем сечової кислоти. Зміни в способі життя, такі як фізичні вправи, дієти, зниження ваги, відмова від куріння і помірність у вживанні алкоголю може знизити формування факторів ризику і тим Самим поліпшити здоров'я нирок. Ці зміни способу життя можуть також запобігти подагру.
Що важливо?
Недавні дослідження показали, що пацієнти зі зниженою функцією нирок (ХХН 2-4) за консультативної супровід лікаря з питань дієти, способу життя, контролю маси тіла, артеріального тиску і медикаментозне допомоги в 38-63% повільніше формують зниження функції нирок, забезпечуючи себе краще якість життя і подовження періоду до початку нирково-замісної терапії. При ХХН 2 можливе відновлення функції нирок до нормальних значень. Бережіть свої нирки - своєчасно звертайтеся і регулярно спостерігайтеся у лікаря.
Підготував професор Дмитро Іванов