Яку масу тіла бажано мати при хронічній хворобі нирок?

Згідно з даними МОЗ в Україні надмірну масу тіла має 64% дорослого населення, а ожиріння – близько 64%. Надмірну масу тіла класифікують по індексу маси тіла (ІМТ), який розраховують як співвідношення маси тіла до росту2 . У нормі ІМТ становить 19-24,9, надмірна маса тіла – 25-29,9, ожиріння 30 і вище. Експерти ВООЗ визначають ожиріння як наявність у людини аномальних та надмірних жирових відкладень, які можуть завдати шкоду здоров’ю. Проте, люди старшого віку із надмірною масою тіла і, зокрема, із хронічною хворобою нирок, незважаючи на підвищені серцево-судинні ризики, живуть довше, ніж ті, що мають меншу вагу.

Вимірите свій ІМС та при:

1. ІМТ менше 19: проконсультуйтесь із нефрологом і дієтологом щодо покращення свого харчування. Не забувайте про щоденне вживання яйця, молочних продуктів та фруктів, Можливо слід додати до раціону соєві продукти та водорозчинні вітаміни.

2. ІМТ 19-24,9: Ваше харчування збалансовано за кількістю та калорійністю. Зверніть увагу на щоденне вживання фруктів.

3. ІМТ 25-29,9: Ваше харчування майже збалансовано, хоча дещо перевищує Ваші потреби. Зверніть увагу, що останній прийом їжі не бажаний після 18 години, не повинен включати білки тваринного походження, що Ви використовуєте у їжі молочні продукти та фрукти, маєте щоденне випорожнення кишківнику.

4. ІМТ понад 30. Проконсультуйтесь із нефрологом і дієтологом щодо харчування для зменшення маси тіла. Зверніть увагу, що останній прийом їжі не бажаний після 18 години, не повинен включати білки тваринного походження, що Ви використовуєте у їжі молочні продукти та фрукти, маєте щоденне випорожнення кишківнику. Слід впевнитись, що у Вас не має набряків та нормальний рівень глюкози у крові. Щоденно контролюйте масу тіла зранку після сну, ІМТ – один раз в квартал.

Підготував професор Д. Іванов